Jak hrát golf

nkNelly Korda patří dlouhodobě mezi nejdelší hráčky a obecně odborníci oceňují její plynulý švih. Pojďme tedy načerpat inspiraci z její hry drajvrem, poodhalíme vám pár klíčových aspektů, který by i vám mohly pomoci prodloužit vaše odpaly.

Celý článek...

MozS mozkem je to jako se vším – tréninkem si ho můžeme udržovat v kondici. Pojďme zapojit mozek, rozbít pár mýtů a zároveň se o našem mozku dozvědět třeba něco nového a vypěstovat si tak funkční mozek i ve vysokém věku. Mozek se sice začíná zpomalovat po zhruba 24. roce života, přesto není třeba házet flintu do žita. S tréninkem lze začít hned dnes.

Celý článek...

wosp bigPátý díl kondičního seriálu, připravený ve spolupráci s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE, možná potěší ženy. Cvik totiž pomáhá k zeštíhlení pasu, zapojuje však všechny skupiny svalů trupu a uvolňuje fascie v bederní oblasti.

Celý článek...

hmJsem absolutně posedlý švihem a po každém tréninku probíráme s trenérem data, jenže na hřišti při soutěžním kole je to jiné. Co se nepovedlo, to už nevrátíte a musíte jít dál. Proto se víc zaměřím nikoliv na techniku, ale na správný postoj, správné nastavení hlavy a rozhodování.

Celý článek...

sauJak se zbavit svalových potíží a chmurných myšlenek? Vypotit je! Pravidelné saunování zbavuje stresu, podporuje imunitu, pomáhá proti bolestem zad i migrénám. Léčba teplem je dlouhodobě známá fyzioterapeutická metoda, používaná při svalových obtížích, rehabilitacích i jako prevence. Suchý teplý obklad bývá první pomocí při akutních bolestech ztuhlých svalových skupin. Sauny vyhřáté na teploty od 65 do 100 a více stupňů Celsia poskytují relaxaci celému organismu.

Celý článek...

sedm rad„Centrem našeho imunitního systému jsou střeva. Pokud nejsou v pořádku, nedokážeme odolávat nemocem. Chceme-li být zdraví, musíme se v prvé řadě zaměřit na zlepšení jejich stavu," vysvětluje Peter Gartner, hlavní lékař rakouského Centra zdraví v Park Igls, kde se už přes třicet let věnují Moderní Mayrově medicíně. Ta se zaměřuje na to, jak můžeme posílit svoji střevní flóru, a tím i imunitní systém spojený se střevy. Odborník přidává sedm rad, jak udělat maximum pro své zdraví.

Celý článek...

saunSauna je mou vášní. V rodném Prostějově byly v 60. letech za hluboké totality otevřeny veřejné kryté lázně i se saunou. Na tu dobu pokrok a naprostá senzace. Moje maminka mne tam jednou jako desetiletou zatáhla a bylo jasno: každý pátek – to byla sauna pro ženy – jsem ji přemlouvala, aby mne vzala sebou.

Celý článek...

sestObvykle si nelibuji v kategorickém prohlášení, ale tentokrát se ho dopustím. V bagu rekreačního golfisty dvouciferného HCP nemá co dělat lob wedge 60°. Věřte mi, je to zkušenost hořce a draze vykoupená. Mám těch wedží 60° ve sklepě několik. Nakonec jsem dospěl ke stejnému závěru jako významná část zahraničních trenérů a teoretiků golfu. Rekreanti prostě tuto wedge nevyužijí, protože jejich akcelerace při úderu je příliš nízká a přesnost zasahování míčku nedostatečná pro tuto citlivou hůl.

Celý článek...

DJ posVíme, že správný úhel přiblížení hole k míčku a správná dráha, po níž hůl vedeme, stojí v pozadí každého úspěšného drajvu. Existují ale ještě další stavební kameny při zaujetí správného postoje. A ty vám teď přiblížím.

Celý článek...

core 4Čtvrtý díl kondičního seriálu, připravený ve spolupráci s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE, vás naučí důkladně zapojit spodní břišní svaly, tedy tu svalovou partii, kterou při posilování břicha často opomíjíme.

Celý článek...

Strana 5 z 53

5

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...