Jak hrát golf

Kas ilV našich krajích se s oblibou říká, že nejlepším hajným je napravený pytlák. Z hlediska takových přímých nežádoucích zkušeností musím doznat, že jsem v minulosti opakovaně přicházel na ranní partii golfu po dlouhém flámu. Kdesi v 90. letech minulého století jsem byl v Brasília členem mezinárodní party golfistů, jež měla ve zvyku soutěžit ve skupinovém formátu. Když jsem se jednou dostavil na odpaliště s následky dlouhé noci doprovázené alkoholem, už dopředu jsem se omlouval spoluhráči z britské ambasády. Ten mě povzbudivě poplácal po zádech a řekl: „To je v pořádku, alespoň budeš držet hlavu dole."

Celý článek...

Kas ilKlasickou nevynucenou chybou rekreačních golfistů je přecenění chybné rány a následné psychické důsledky. Již zmíněný Walter Hagen, který byl de facto zakladatelem profesionálního golfu, proslul následující strategií: „Vím, že za jedno kolo udělám nejméně sedm špatných ran. Takže, když přijde ta první, tak se tím nenechám znervóznit. Vím, že je to jedna z těch sedmi."

Celý článek...

makKdo by neznal Čapkovu divadelní hru Věc Makropulos. Pohrávání si s myšlenkou nesmrtelnosti či rovnou touha po ní provází lidstvo a zřejmě i nadále ho bude provázet... nejspíš nekonečně. V současnosti se nám sice délka života oproti minulosti údajně prodloužila, ale spíš než délka života se řeší „provozuschopný" stav. Nač žít nekonečně, kdyby si to člověk nemohl patřičně užít? Tajemství nesmrtelnosti vám tentokrát nenabídnu, ale můžu poodhalit tajemství zajímavé molekuly dlouhověkosti – NMN.

Celý článek...

chhZatímco při odpalu je žádoucí, abyste míček zasáhli v okamžiku, kdy se hůl pohybuje po vzestupné dráze, při hře železy z ferveje se snažíme míček stlačit. Pro snazší ilustraci si lze představit, že jej chcete zmáčknout. Úhel ataku proto vedete shora. Správná technika vám pomůže docílit čistého, razantního zásahu a pronikavého letu míčku.

Celý článek...

rafSprávné vyrovnání těla a hole představuje základ. A přestože amatérští hráči si uvědomují potřebu správného postavení, často vidím hned několik chyb, kterých se přitom dopouštějí.

Celý článek...

eyeJak už název napovídá, okohybné svaly zajišťují pohyb oka. Díky nim se můžeme dívat do stran, dolů nebo vzhůru, aniž bychom otáčeli hlavu. Stejně jako ostatní svaly v těle mohou být namožené nebo nemusí fungovat správně.

Celý článek...

nkNelly Korda patří dlouhodobě mezi nejdelší hráčky a obecně odborníci oceňují její plynulý švih. Pojďme tedy načerpat inspiraci z její hry drajvrem, poodhalíme vám pár klíčových aspektů, který by i vám mohly pomoci prodloužit vaše odpaly.

Celý článek...

MozS mozkem je to jako se vším – tréninkem si ho můžeme udržovat v kondici. Pojďme zapojit mozek, rozbít pár mýtů a zároveň se o našem mozku dozvědět třeba něco nového a vypěstovat si tak funkční mozek i ve vysokém věku. Mozek se sice začíná zpomalovat po zhruba 24. roce života, přesto není třeba házet flintu do žita. S tréninkem lze začít hned dnes.

Celý článek...

wosp bigPátý díl kondičního seriálu, připravený ve spolupráci s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE, možná potěší ženy. Cvik totiž pomáhá k zeštíhlení pasu, zapojuje však všechny skupiny svalů trupu a uvolňuje fascie v bederní oblasti.

Celý článek...

hmJsem absolutně posedlý švihem a po každém tréninku probíráme s trenérem data, jenže na hřišti při soutěžním kole je to jiné. Co se nepovedlo, to už nevrátíte a musíte jít dál. Proto se víc zaměřím nikoliv na techniku, ale na správný postoj, správné nastavení hlavy a rozhodování.

Celý článek...

Strana 5 z 53

5

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...