Jak hrát golf

ilu-advice-750Prošel si tím každý, kdo kdy hrál a hraje golf. Na drivingu pálíte jednu skvělou ránu za druhou, pak přijdete na odpaliště první jamky plni sebevědomí, že si hřiště dneska podáte, jenže místo toho hned první rána letí daleko mimo plánovaný cíl. Místo nadšení žadoníte o mulligan. Možná vás tahle situace nepotká hned na prvním odpališti, ale třeba uprostřed čtvrté fairwaye. Ať tak, či onak, s tím, že některá rána nevyjde podle plánu, se musí počítat. A rozhodně se nenechte ovládnout zlobou a vztekem. Za prvé to nepomůže vašemu golfu a za druhé, nikdo nechce strávit s naštvaným a nadávajícím golfistou ve flightu třeba další čtyři hodiny. Rozhodně je lepší být dopředu připravený na to, že každý golfový úder nemůže být dokonalý. Co ale s tím, abychom se dokázali přenést přes ty nepovedené rány? Nabízíme tři triky, jak na to...

Celý článek...

MarrkoCvičební pomůcka Marrko Core sestává z lana, navrženého speciálně pro potřeby tohoto náčiní. K jednomu konci je připojena protiskluzová, ergonomicky tvarovaná rukojeť s antiseptickým povrchem, zakončená bezpečnostním páskem. Druhý konec lana je spojen s nosičem závaží, tzv. zatěžovací hlavicí. Závaží jsou vyměnitelná, hmotnost tak můžete měnit v rozsahu 385 až 530 gramů. Jádro hlavice i rukojeti jsou tvrdé, naproti tomu povrch je měkký, což souvisí s bezpečností. Pomůcka vyniká nízkou hmotností i skladností, snadno ji přenesete v kapse. Díky jednoduchosti zvládne cvičení prakticky každý.

Celý článek...

Zala inWill Zalatoris vyletěl v předloňské sezoně na US Open a že nebude kometou, která rychle zhasne, nás přesvědčoval i v roce 2021. Třebaže na titul z PGA Tour zatím čeká, snad je coby druhý hráč loňského Masters oprávněný udělit vám nějakou užitečnou radu. Vytáhlý Američan to vzal od začátku a zaměřil se na úplné základy.

Celý článek...

KroviJedna z nejčastějších chyb, které se dopouštějí rekreační golfistky a golfisté, je chybná strategie při volbě hole. Je to také jedna z chyb „nejdražších" z hlediska škod na skóre.

Celý článek...

UcteSeniorní věk přináší různé neradostné důsledky, ale pokud jsme vnímaví, nabízí rovněž jednu výhodu: větší schopnost odstupu a nadhledu a tím lepší pochopení toho, o co jsme se snažili. Takže dnes, po 42 letech prožitých na golfu a okolo golfu, vidím zřetelně, že jsou dvě cesty, jak učit lidi hrát golf. Buďto do nich hustit jakýsi údajně ideální jednotný golfový švih. Nebo je učit hrát golf.

Celý článek...

PomalaNemám rád turnaje typu VIP, které dávají dohromady golfisty velmi různých výkonností, takže se nakonec hraje třeba i více než šest hodin. Takové vleklé turnaje plné čekání mi vždy spolehlivě způsobí zhroucení a špatný výsledek. Až dosud jsem si myslel, že je to pouze jakási moje sociální nedostatečnost nebo podivínství, ale statistické výsledky, které sebrala firma ARCCOS GOLF naznačují, že pomalá hra škodí všem.

Celý článek...

OgJsou dny, kdy se vám na hřišti daří vše, nač sáhnete, ale jsou i takové, kdy máte do top formy daleko. V takových chvílích jste vděční za každou ušetřenou ránu, snad vám proto budou vhod rady někdejšího šampiona US Open Geoffa Ogilvyho.

Celý článek...

KuMaPokud bychom si položili otázku, který z předních profesionálních golfistů patří mezi nejkonzistentnější hráče na PGA Tour, vsadím se, že velká většina fanoušků i odborníků by na svém seznamu uvedla jméno Matta Kuchara. Čtyřnásobný účastník Ryder Cupu a vítěz 9 turnajů PGA Tour patří mezi stálice a pravidelně sbírá tituly a umístění v popředí výsledkových listin. Zkuste využít některý z jeho tipů, které vás provedou od odpaliště až na green.

Celý článek...

Capto-750Zimní období nabízí ideální příležitost pro zlepšení krátké hry, především patování. Revoluční systém CAPTO 2gen představuje absolutní novinku pro diagnostiku patování. Popisovaný přístroj využívá nejmodernější technologie a vyhodnocuje tak v řádech milisekund techniku patovacího pohybu.

Celý článek...

KasChcete si více užít golf a u toho se současně zlepšovat? Že tahle kombinace není možná? Ale je! Stačí jen zapomenout motivační citáty, nečíst články mentálních koučů a lépe poznat vlastní schopnosti a slabiny. Nechtít nemožné a co nejlépe využít to, co opravdu dokážeme. Nepřítelem dobrého výsledku totiž často bývá nereálný sen o dokonalosti.

Celý článek...

Strana 10 z 53

10

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...