Sta patAmerická golfistka Stacy Lewis nepatří k nejdelším hráčkám LPGA Tour, řadí se ovšem k nejkonzistentnějším. Nejspíš i proto v minulosti dosáhla až na vrchol světového žebříčku. Významnou roli v tom sehrává úspěšnost na greenech.

Pat, při kterém míček skončí nad jamkou, patří k největším výzvám, zvlášť pokud se jeho dráha stáčí. Existuje řada rad a doporučení. Někdo radí odehrát ránu špičkou patru, avšak v tom případě hrozí, že otevřete líc. Jiný doporučuje zkrátit úchop, s tím se ale změní postoj i vnímání úderu. Mám pro vás dvě rady. Ta první zní držet patr lehce, až máte pocit, že vám vypadne. Druhá rada spočívá ve zpomaleném pohybu, musíte vnímat pomalé odtažení patru i pomalé protažení úderu v závislosti na délce patu.

Stejně důležitá je i linie patu. Přečtěte ji pozorně a poté si zvolte bod, na který budete mířit. Jakmile přistoupíte k míčku, prvně namiřte líc patru ve směru zvolené linie a až poté srovnejte tělo. Pak už se soustřeďte jen na lehký úchop a pomalý pohyb.
Významnou roli při patování hraje sebevědomí. A to nezískáte jinak než poctivým tréninkem.

Foto: Globe Mesia/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...