Scott APokud bychom mezi hráči či odborníky vyhlásili anketu, který z hráčů se pyšní jedním z nejlepších švihů, nepochybně se jméno Adama Scotta objeví v odpovědích nesčetněkrát. Proto vám odhalí pár klíčových bodů a poradí, jak se na ně v tréninku soustředit.

1. Stabilita
Pata pravé (zadní) nohy zůstává ukotvená v zemi, udržení pravého chodidla na zemi dává pažím a holi prostor pro optimální vedení hole do míče. Pokud se pata zadní nohy odlepí od země příliš brzy, může to přispět k atakování míčku zvnějšku dovnitř, protože paže nemají dostatek prostoru pro volný pohyb. Dobrou pomůckou pro kontrolu správnosti je použít houbu, kterou si dáte pod patu zadní nohy. Při spouštění hole do míčku pak musíte houbu sešlapovat. Tlak se přesouvá na přední nohu těsně před impaktem.

2. Boky vedoucí ramena
Mé boky rotují otevřeně a vedou ramena, což je z hlediska razantního uvolňování do úderu klíčové. Právě v tom vidím velký rozdíl mezi profíky a klubovými, neřkuli rekreačními hráči. Abyste tento pohyb pochopili, postavte se ke zdi tak, že zadní část je asi pět centimetrů od stěny, a napřáhněte se až do pozice, kdy je hůl rovnoběžně se zemí, nyní rotujte boky k cíli a ramena držte. Měli byste cítit, že se hýždě přední nohy dotýká stěny.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...