Jak hrát golf

ilu tips-pixabay-750Jamkovka je v golfu v mnoha směrech speciálním formátem. Nehraje se jako při hře na rány proti hřišti, ale proti konkrétním soupeřům. A i když si to rozdáte třeba s přáteli o kávu, nebo o oběd po hře, může to při takovém souboji i pořádně „jiskřit"- Nikdo přece nechce prohrát.

Celý článek...

ilu tips-pixabay-750V českých golfových „luzích a hájích" je tak trochu zavedená praxe – pánové hrají z bílých a žlutých, dámy většinou z červených odpališť. Jenže tenhle výběr ne vždy koresponduje s úrovní naší (vaší) hry. Stručně řečeno, třeba i ze žlutých může být pro řadu hráčů hřiště příliš dlouhé. Co s tím?

Celý článek...

okOko jako orgán rozhodně stojí za pozornost – je jedním z nejmenších, přitom jeho svaly jsou nejaktivnější v celém těle, ve složitosti zaujímá hned po mozku druhou příčku. O jeho fungování a vlastnostech mají lidé mnohdy jen malé povědomí. Jak uspějete v kvízu vy?

Celý článek...

ilu-advice-750Zažil to nejspíš každý golfista. Postavíte se na odpaliště a před vámi je na pravé straně voda, po levé aut, úzká fervej lemovaná řadou hlubokých bunkerů, případně stromy na jedné, či na druhé straně jamky. Totéž může platit i pro další ránu na green, který obklopuje řada všemožných překážek. V takové chvíli se vkrádá do hlavy spousta pochybností, zda se rána podaří, kam míček poletí, ... Co s tím? V takové chvíli většinou nestačí jen se zhluboka nadechnout a odpálit míček. Zaručený recept, jak zvládnout ránu vyvolávající obavy, sice neexistuje, ale lze použít některý z mentálních triků, které pomohou vyčistit hlavu a zvládnout i náročnou ránu. Nabízíme jejich druhou várku...

Celý článek...

ilu-advice-750Zažil to nejspíš každý golfista. Postavíte se na odpaliště a před vámi je na pravé straně voda, po levé aut, úzká fervej lemovaná řadou hlubokých bunkerů, případně stromy na jedné, či na druhé straně jamky. Totéž může platit i pro další ránu na green, který obklopuje řada všemožných překážek. V takové chvíli se vkrádá do hlavy spousta pochybností, zda se rána podaří, kam míček poletí, ... Co s tím?

Celý článek...

okV dnešní době se již téměř nikdo neobejde bez nejrůznějších elektronických zařízení, jako je počítač, mobil apod. Mnohdy není úniku a častokrát jsme si na tento typ světa zvykli tak, že už některé věci pokládáme za samozřejmé. Někteří z nás už došli tak daleko, že třeba na krásu lesa koukají přes mobil. Ale příroda s dlouhodobým, a tedy nepřirozeným zíráním do moderních výdobytků nepočítala. Pakliže se chcete dozvědět, co všechno to může způsobit a jak si oči chránit, čtěte dál.

Celý článek...

gehStará golfová pravda praví, že o výsledku se rozhoduje na greenech a v jejich okolí. Abyste zvýšili pravděpodobnost, že váš pat do jamky padne, k tomu je potřeba sebevědomí. Nabídnu vám proto několik patovacích drilů, s jejichž pomocí byste měli docílit lepších výsledků a tím si své sebevědomí vyztužit.

Celý článek...

ilu-advice-750Jaro už do české kotliny dorazilo. Neklamným znamením je i to, že se golfistům otevírá jedno golfové hřiště za druhým, prodlužuje se den, ale pokud jste toho přes zimu příliš nenahráli, nemůžete očekávat okamžitě žádné zázračné výsledky. Přesto můžete hned zkraje sezony udělat pár věcí, které vám pomohou k lepší hře. A nejde jen o samotný golf, ale i o to, jak připravit tělo na pravidelnou golfovou zátěž.

Celý článek...

ilu-sneci-pixabay-750Pomalá hra je jedním z hlavních hříchů golfu. Nikdo nechce strávit na hřišti pět šest hodin, nikdo nechce čekat dlouhé minuty před každou svou ranou, protože je top nejen nepříjemné, ale v takovém případě se jen těžko dostanete do herního tempa a rytmu a projeví se to i na skóre. Samozřejmě negativně. Jak na to, aby se i obávaní golfoví „šneci" dali trochu do pohybu? Třeba pomůže pár tipů...

Celý článek...

ilu tips-pixabay-750Každý, kdo hraje golf, někdy začínal. Takže si dobře pamatuje, jaké to je a že ne vždy se věci vyvíjely, jak by si přál. Nováček na golfu se pere nejen s vlastní nejistotou úderů, ale i s tím, jak se na hřišti chovat, jak se pohybovat. Hrát s nováčkem není pro zkušené plejéry zrovna vysněným zážitkem, na druhou stranu se právě zkušení hráči mohou postarat o to, aby se golfový zelenáč rychle zařadil mezi ostřílené hráče.

Celý článek...

Strana 1 z 54

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...