Golf ve světě

AikenDalší titul domácího hráče mohli slavit fanoušci na Africa Open, kde na první jamce play-off Thomas Aiken přehrál Olivera Fishera. Ve vyrovnaném klání druhé místo s odstupem jedné rány obsadili David Horsey a John Hahn (oba 265/-19), o ránu zpět se seřadila další čtveřice hráčů, jmenovitě Jaco Van Zyl, Darren Fichardt, Richard Bland a Emiliano Grillo.

Celý článek...

SS Alliss PeterPeter Alliss se sice narodil v Berlíně, ale jako syn slavného britského golfového profesionála Percy Allisse. Ten ho najal coby neplaceného asistenta ve Ferndown GC, aby měl dostatek času hrát turnaje během týdne.

Celý článek...

Coetzee GeorgeV Johannesburgu bojovali golfisté nejen o titul z Joburg Open, ale také o místa na letošním Open Championship, kam měli zamířit tři hráči z top 10, kteří se dosud nekvalifikovali jiným způsobem. Shodou okolností to byl případ všech hráčů, kteří do desítky proklouzli. Titul i jistotu startu na třetím majoru roku má domácí George Coetzee, jenž se v součtu čtyř kol dostal na 268 ran (-19). Trio nejbližších pronásledovatelů ve složení Tyrrell Hatton, Jeong Jing a Justin Walters na něho ztratilo tři rány.

Celý článek...

let mihyanglee528Premiérový turnaj roku 2014 si Ladies European Tour (LET) odbyla v rámci novozélandského ISPS Handa NZ Women's Open (31.1 – 2.2). Po třech kolech si největší díl z 200tisícové dotace nakonec překvapivě ukrojila dvacetiletá Jihokorejka Mi Hyang Lee, která nastupovala do posledního kola se ztrátou 8 úderů na vedoucí Anyu Alvarezovou. Rekord hřiště 63/-8 a neproměněný birdie putt obhajující šampiónky Lydie Ko na osmnáctce jí ale přinesl nečekané prvenství bez nutnosti play-off.

Celý článek...

GallacherDo roka a do dne, to si nejspíš pomyslel Skot Stephen Gallacher, který na Emirates GC vloni vybojoval premiérový titul na EPGA Tour a letos zažil na Omega Dubai Desert Classic úspěšnou obhajobu. Do finále, v němž mu šel mimo jiné v patách i Rory McIlroy, nicméně nevykročil dobře, takže to jednu chvíli s jeho šancemi vypadalo všelijak. Na druhé devítce, kdy se ve hře o titul objevilo dobrých deset jmen, ale dokázal zmobilizovat síly, nepovedený start hodil za hlavu a čtyřmi birdie smazal manko nabrané na první devítce. Nakonec mu tak stačilo k obhajobě obejít kolo v paru.

Celý článek...

SS Alcot AmyAmy vyhrála celkem 5 majorů, 29 turnajů LPGA Tour a další 4 turnaje. Na uvedení do Síně slávy čekala dlouho. Už už se zdálo, že se tak stane po jejím třetím triumfu na Dinah Shore Classic v roce 1991, kdy se po posledním patu vrhla do vody vedle 18. greenu, ale nestalo se. Nakonec sice nevyhrála 30. turnaj, ale dočkala se díky bodovému systému, který umožňuje dvanáctičlennému výboru navrhnout hráče k uvedení.

Celý článek...

KordaJessica Korda vyhrála úvodní turnaj nové sezony elitního amerického okruhu LPGA na Bahamách a získala druhý titul v kariéře, když díky birdie na poslední jamce porazila o jedinou ránu Stacy Lewis. Za vítězství inkasovala 195 tisíc dolarů (asi 3,9 milionu korun) a ve světovém žebříčku si polepšila ze 40. místa na 26.

Celý článek...

GarciaSergio García si to nejlepší schoval na finálový den turnaje Qatar Masters. Sedmi údery po par a celkovým skóre 272/-16 nejprve dostihl na čele Fina Mikka Ilonena, aby v následné rozehrávce stvrdil svůj opětovný návrat do desítky nejlepších hráčů planety. Do své bohaté sbírky přidal již 11. titul z European Tour. Domnívají-li se mnozí odborníci, že by letos konečně mohl získat major, pak si minimálně zvýšil sebevědomí. Španělský den podtrhli dělenou třetí a dělenou pátou příčkou Rafa Cabrero-Bella a Alejandro Cañizares.

Celý článek...

Larrazabal-et„Jsem nesmírně šťastný. Porazil jsem dva nejlepší hráče mé éry a dosáhla na své zatím nejtěžší vítězství kariéry," komentoval svůj triumf na HSBC Championship (16.-19. ledna) Pablo Larrazábal, jenž birdie patem na poslední jamce zvítězil o jedinou ránu nad dvojicí Rory McIlroy a Phil Mickelson.

Celý článek...

OosthuizenCo může být lepšího než výhra před domácím publikem, navíc hned zkraje sezony! Po turnaji Volvo Golf Champions ze série EPGA, hraném v jihoafrickém Durbanu, tak musí být Louis Oosthuizen maximálně spokojený. Zvítězil s náskokem jediné rány pře krajanem Brandenem Gracem (277/-11) a do své sbírky přidal už sedmé vítězství na evropském okruhu.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...