Golf ve světě

dechabeua-usopen-getty-750Ve svém profilu na stránce šňůry LIV Golf má Bryson DeChambeau v krátkém dotazníku u otázky na to, která rána je pro něj nejtěžší, odpověď: šedesátiyardový bunker shot. Paradoxně přesně tahle rána, ovšem fantasticky provedená, mu zajistila na poslední jamce titul z letošního US Open. Pozici v písku proměnil Američan v příhru na metr a půl dlouhý pat do paru a slaví druhý majorový titul kariéry.

Celý článek...

brydBryson DeChambeau vstupoval do finálové rundy US Open z pozice lídra, hned několikrát si ale situaci dokázal zkomplikovat. Naopak Rory McIlroy postupně ukrajoval z jeho náskoku, až se dostal do vedení o dva údery. V závěru ale severoirský golfista selhal, když na posledních čtyřech jamkách neproměnil krátké paty a postupně nasbíral tři rány, což ho stálo možný triumf. Čekání na další major trvající deset let tak pokračuje...

Celý článek...

Scheffler GettyImages-750Před začátkem letošního The Memorial směřovalo v zámoří na jeho vítězství neuvěřitelných třicet procent sázkařských tipů. A Scottie Scheffler tipéry ani na turnaji Jacka Nicklause nezklamal - relativně nevysoký kurz, v němž se bral zhruba trojapůlnásobek vkladu, proměnil opět ve výhru pro sebe i sázkaře. Znamená to jediné: před US Open, které se tento týden koná na slavném hřišti Pinehurst, bude zase ještě o něco větším favoritem. Takovým, že naposledy dávali podobné šance bookmakeři před některým majorovým turnajem kdysi Tigeru Woodsovi, a bylo to v roce 2009.

Celý článek...

Schef MemScottie Scheffler zvládá roli otce skloubit s nároky profesionálního golfu dokonale. Po nedávném narození syna totiž přidal do sbírky už svůj pátý letošní titul. Dějištěm jeho triumfu se stal prestižní Memorial, tedy turnaj zaštítěný legendárním Jackem Nicklusem. Světová jednička tak soupeřům vyslala jasný vzkaz i před třetím majorem roku, který začíná již tento týden.

Celý článek...

MacIntyre-getty-750Jméno Robert MacIntyre si většina golfových fandů zatím pamatovala jako poměrně překvapivou nominační volbu nehrajícího kapitána evropského týmu pro loňský Ryder Cup. Luke Donald tehdy vzal skotského hráče do Říma i přesto, že měl zatím v kariérním resumé pouze dva nepříliš zvučné tituly z DP World Tour. Nedá se určitě říct, že by MacIntyre nějak zásadně zazářil, na druhou stranu ani nezklamal, nejvíc byl každopádně vidět při bujarých týmových oslavách v letadle na cestě domů.

Celý článek...

roma

Už od úvodního kola se Robert MacIntyre hlasitě přihlásil o svou první výhru na PGA Tour, aby si v dalších dvou dnech budoval pohodlný náskok. Do finále RBC Canadian Open díky tomu vstupoval z pozice lídra, a i když nakonec v závěrečné rundě zapsal nejhorší skóre ze všech hracích dní, premiérový titul s náskokem jediné rány před Benem Griffinem uhájil. Výhra je o to sladší, že mu v roli kedíka pomohl jeho otec.

Celý článek...

olympiada-spilkova-getty-75První olympijský turnaj v golfu hostila v roce 1900 Paříž, stejné město, kde se bude hrát i letos. A už tehdy u toho kupodivu nechyběly ani ženy. Možná patříte k těm fanouškům, kteří už pomalu počítají týdny do začátku letošního Masters. Snadno se pak zapomene na to, že tenhle rok nás čeká i jedna výjimečnější událost, tedy přinejmenším co do četnosti pořádání. Ano, netradičně po třech letech se opět konají olympijské hry. A potřetí v řadě na nich nebude chybět ani golfový turnaj. Celkově se ale bude jednat teprve o šesté olympijské dostaveníčko golfistů vůbec, protože tenhle sport dlouhá desetiletí pod pěti kruhy chyběl.

Celý článek...

Murray Getty 750Letos v lednu se Grayson Murray vrátil po dlouhých sedmi letech mezi turnajové vítěze na PGA Tour, když ovládl tradiční Sony Open na Havaji. Šlo o jeho druhý kariérní titul, další už ale bohužel rodák ze Severní Karolíny nepřidá. Během Charles Schwab Challenge minulý týden v pátek odstoupil dvě jamky před koncem druhého kola s tím, že mu není dobře, a v sobotu ráno jej našli mrtvého. Jak později uvedli v tiskovém prohlášení jeho rodiče, třicetiletý golfista spáchal sebevraždu.

Celý článek...

RilDíky trpělivě budovanému náskoku v předchozích třech rundách se finálové kolo Charles Schwab Challenge stalo pro Davise Rileyho formalitou. Závěrečných 72 jamek mu stačilo obejít v paru, a přesto zvítězil o pět ran před světovou jedničkou Scottie Schefflerem a Keeganem Bradleyem. Díky tomuto triumfu se tak Riley může nazývat vícenásobným vítězem z PGA Tour. Zároveň poprvé v kariéře získal individuální trofej.

Celý článek...

schefler-750Před turnajem na jeho výhru vložil peníze každý pátý sázkař, a novopečený tatínek Scottie Scheffler skutečně po několikatýdenní herní pauze vtrhl do letošního PGA Championship jako velká voda. První jamka, druhá rána ze 150 metrů přímo do jamky a eagle! Fandové na sociálních sítích šíleli, asi nikdo ale netušil, že ještě mnohem větší šok připraví světový hráč číslo jedna všem v pátek ráno – a nebude to na hřišti.

Celý článek...

Strana 1 z 154

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...