tips-pixabay-750Každý začátek bývá těžký. Pro hraní golfu to možná platí dvojnásob. Je takřka nemožné zvládnout okamžitě všechny nuance, které sebou golf přináší. Takže, pokud jste se rozhodli začít s golfem a chystáte se, že se začátkem jara vyrazíte na svou první rundu na hřiště, máme pro vás malého průvodce tím, co a jak na začátku golfové cesty plné nejistoty zvládnout.

Co si vzít na sebe?
Golf má sice jistá pravidla toho, jak se na golf oblékat, co je vhodné a co nikoliv. Ale na druhou stranu není třeba téhle otázce věnovat větší váhu, než si zaslouží. Stručně řečeno, kalhoty, či šortky, tričko s límečkem, podle počasí vesta, sportovní bunda, jsou naprosto v pohodě. Pro dámy sukně, či sportovní šaty.
Některá hřiště jsou v přísnosti dodržování „dress codu" přísnější, jiná zase laxnější. Rozhodně to ale není nic, kvůli čemu byste měli propadat panice a ještě větší nejistotě.

Jak funguje tee time?
Pro zkušené golfisty je termín tee time „každodenním chlebem", pro začínající něčím, co teprve mají odhalit. Stručně řečeno, tee time je čas, kdy začnete své kolo. Když máte tee time na 13:35, znamená to, že v čase 13:45 začnete hrát.
Rezervace tee timu se dá zařídit několika způsoby. Dnes díky mnoha aplikacím prostřednictvím on-line rezervačního systému, nebo si prostě zavoláte na recepci vybraného hřiště. Rezervace je jediný způsob, jak si zajistit hru.

Co si vzít sebou?
Ano a samozřejmě, své hole! Ale pokud začínáte a ještě nemáte své, většina resortů nabízí zapůjčení holí. V takovém případě si je ale s předstihem zarezervujte. Kromě holí mějte sebou i další golfové vybavení – rukavici, týčka, markovátko plus další drobnosti potřebné pro hru. Pamatujte na pitný režim, takže nezapomeňte na vodu, výživnou tyčinku, podle počasí opalovací krém a také finanční hotovost, nebo platební kartu.

Kdy na hřiště dorazit?
Máte tee time, správný golfový outfit a bag s holemi, takže můžete vyrazit na hřiště. Kdy, to záleží na okolnostech. Pokud si ještě chcete dát snídani, oběd před hrou a odpálit pár míčků na drivingu, dejte si tak 90 minut před startovacím časem. Pokud se jen lehce rozehřát před hrou, stačí 45 minut. Je to na vás, kdy dorazíte a není na to žádné pravidlo. Kromě toho nepsaného, že byste měli být u odpaliště první jamky deset minut před vaším tee timem.

Co mám očekávat na odpališti první jamky?
Očekávejte, že budete trochu nervóznější. To se sebou přináší každé poprvé. Můžete mít pocit, že právě vás a právě teď sledují všichni lidé kolem, ale pravdou je, že to tak není. A pravdou také je, že golf nikdo nehraje okamžitě bezchybně. Stačí být otevřený, učit se a bavit se hrou. Stoprocentně zapadnete mezi golfisty hned.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: Pixabay


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...