Golf v ČR

kouskova-india-750Sára Kousková vybojovala páté místo na Hero Womens Indian Open a dosáhla nejlepšího výsledku ve své premiérové sezoně na Ladies European Tour. V posledním kole v Dillí předvedla nejlepší kolo celého turnaje a díky výkonu 65 ran si polepšila o 14 míst. Celkově zahrála 6 ran pod normu hřiště a kromě důležitých bodů do celoročního žebříčku OoM obdržela šek na 13.635 euro. Kouskové patří aktuálně 51.místo v žebříčku Order of Merit a je jasné, že získá plnou hrací kartu na Ladies European Tour i pro sezónu 2024.

Celý článek...

ilu mic-na-tycku 750Golf je především o konzistenci. Čím konzistentněji hrajete, tím snazší je potom hra. Platí to pro všechny fáze hry, ale základem je vytvořit konzistentní a opakovatelný švih. Zní to sice jednoduše, ale tak snadné to není. To ostatně poznal a poznává každý golfista.

Celý článek...

ogs-fin-k1-750Finálový turnaj série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf se odehrál ve středu 18. října ve Slavkově u Brna za sice slunečného počasí, ale ostrý vítr ukazoval, jak může být díky němu hra na tradičním linksovém hřišti záludná. Závěr série si nenechala ujít osmdesátka hráčů rozdělených do tří kategorií, v nichž nejlepší formu prokázali Vladislava Filipová (na snímku), Aleš Lerch a Jiří Šindelka. Díky vynikajícímu výkonu ve finále se vítězem celého ročníku stal Dušan Hozák.

Celý článek...

melichova-ilu2-750Patnáctý ročník Hero Women's Indian Open na Ladies European Tour bude hrát poprvé i Jana Melichová. Členka týmu Wings of Czechia se vydala do Indie s týdenním předstihem, hned po turnaji Aramco Team Series v Hongkongu, aby se dostatečně aklimatizovala v novém prostředí.

Celý článek...

ogs-telc-k1-750V pořadí dvaadvacátý (předposlední) turnaj základní části série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf se odehrál ve středu 11. října na úpatí hory Javořice uprostřed dokonalých kulis prosluněné podzimní Vysočiny. Zúčastnilo se pětasedmdesát hráčů rozdělených podle hendikepu do tří kategorií, kteří si užívali nejenom přátelsky připravené hřiště, ale i nezapomenutelnou tečkou v podobě nepřenositelně vynikajícího řízku jako od babičky. A třebaže ve vypsaných kategoriích nejvíce zazářili „jen" Petr Beneš (na snímku), Andrew Bennet a Zbyněk Křípal, celým startovním polem unisono znělo, že sem se musíme příští rok vrátit!

Celý článek...

Zuska-Jiri-fotosluka-750Premiérový start na americké půdě se statusem profesionála čeká na Jiřího Zusku v tomto týdnu. Po několika startech na evropských sériích DP World Tour a Challenge Tour se přesunul v minulých dnech na Floridu, kde v úterý 10. října vstoupí přímo do druhé fáze kvalifikační školy Korn Ferry Tour, z které se lze probojovat i na PGA Tour.

Celý článek...

melichova-aramco-750Druhé místo v týmové soutěži a čtvrtý postup cutem v řadě za sebou na Ladies European Tour si odvezla Jana Melichová z Hongkongu. Celkově čtvrtý turnaj Aramco Team Series v sezoně byl kvůli tajfunu zkrácen na dva dny. Chybělo přitom proměnit jeden putt ze tří nadějných na závěrečné jamce druhého kola, na desítce, aby tým s Janou Melichovou vyzval v play off nakonec vítěznou čtveřici, kterou vedla Kristýna Napoleaová.

Celý článek...

ilu-advice-750Podle kalendáře je už letošní léto minulostí, před námi je podzim, který sebou přináší změny, s nimiž je třeba při podzimním golfu počítat. A nejde pouze o spadané listí na hřišti, kratší dny a rozdílné teploty po ránu a odpoledne. S čím je tedy ještě třeba počítat a jak upravit svou hru, abychom si i na podzim na golfu užili maximálně? Možná přijde vhod pár „podzimních" tipů od těch nejpovolanějších, od profesionálních trenérů, jejichž rady jsme posbírali a dali dohromady...

Celý článek...

spilkova-let-mr-750Den volna navíc získaly hráčky, které se zúčastnily milionového turnaje v Hongkongu. Podnik z týmové minisérie Aramco Team Series musel být nakonec zkrácen na pouhá dvě kola s tím, že na hřiště se třetí den dostaly pouze dvě hráčky, které se v rozstřelu utkaly o titul. Ten nakonec zůstane v Číně, když se jeho držitelkou stala domácí hráčka Xi Yu Lin, která ve dvoujamkovém play-off zdolala Jihokorejku Jin Young Ko.

Celý článek...

pohar-mistru-2023-wins-750Protože Jakub Švarc nezúročil své průběžné vedení o pět ran, rozhodoval nedělní kláni až green poslední jamky. Na něm Jakub jen o fous minul do birdie, které by ho posunulo do play-off, a tak se z vítězství po kolech 72 a 71 (celkem 143/-1) radoval Petr Dědek jun.

Celý článek...

Strana 7 z 183

7

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...