Danek-Stepan-750Po zdárně zvládnuté kvalifikaci (druhé místo v první části a desáté místo ve finálové části) skvěle odstartoval v hlavní soutěži Professional Golf Tour of India, a to čtvrtým místem hned na jejím prvním turnaji Tata Steel PGTI Championship 2024 odehraném 13.-16. února na hřišti Tollygunge Golf Club v indické Kalkatě, za které bral šek na 4 800 euro.

Výsledky Štěpána Daňka na turnajích PGTI můžete sledovat na webu:
https://www.pgtofindia.com/tournaments

"Nevyhovovaly mi podmínky turnajů v Evropě, byl jsem i členem Pro Golf Tour. Náklady na sezónu jsou ale velmi vysoké a možnost vyhrát nějaké peníze naopak velmi nízká. Když jsem hrál minulý rok turnaj MENA Tour v Thajsku, dozvěděl jsem se o různých tour v Asii, na kterých jsou podmínky podstatně příznivější. Rozhodl jsem se začít v Thajsku a poté jsem se přesunul na Q-school do Indie. Jen pro představu, na Pro Golf Tour je startovné 300 euro a hraje se o 30 000 euro. Na PGTI je startovné 30 euro a hraje se o 110 000 euro," vysvětluje Štěpán Daněk, proč jeho volba padla na PGTI.

Další Daňkovou štací na PGTI je Vooty Masters 2024 21.-24. února. V rámci celé sezony PGTI, která se hraje únor-duben a srpen-prosinec, by chtěl odehrát všechny turnaje, na nichž mu dovolí účast jeho kategorie z úspěšné Q-school.

„Během pauzy mám v plánu odehrát několik turnajů All Thailand Tour a poté bych se rád podíval zpátky do České republiky. Jestli se objevím i na Czech Masters na Oaks, záleží na tom, jestli se na poslední chvíli uvolní nějaká karta, a taky, jestli už nebudu zpátky v Indii," uvedl český profesionál ke svým plánům na letošní sezonu.

Zdroj: cgf.cz
Ilustrační foto: Golf 10/2021, archiv Štěpána Daňka


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...