Zuska-Jiri-fotosluka-750Čtvrtým turnajem pokračuje od čtvrtka 22. února série Challenge Tour, tentokrát již za účasti české golfové jedničky. Díky své kategorii 14 se dostal Jiří Zuska na poslední chvíli do startovní listiny turnaje Nelson Mandela Bay Championship v Jihoafrické republice. Jiří Zuska tušil, že do některých turnajů druhé nejvyšší evropské série bude mít možnost letos nakouknout i bez divoké karty. Současně bylo jasné, že občas bude muset narychlo měnit i své plány. To se stalo právě nyní, kdy se připravoval na novou sezónu na Floridě. Ocitl se však na výhodné pozici mezi náhradníky, a tak odcestoval už o víkendu na jih Afriky.

„Po přistání tu už ale na mě čekala informace, že jsem se dostal do turnaje. Takže jsem měl dostatek času na aklimatizaci a přípravu v dějišti turnaje, na soutěžní start sezóny se moc těším," pochvaloval si rozhodnutí český golfista.
Zuska potřebuje získat maximum startů v podobných turnajích, aby mohl sbírat body do světového žebříčku, z kterého se tvoří redukovaný žebříček 60 hráčů pro možný start na olympijské hry. Současně na každé akci může usilovat o automatický start v následujícím turnaji série bez ohledu na svoji uhranou kategorii.

Turnajem na jihovýchodním okraji Afriky končí úvodní program čtyř turnajů v této zemi, další turnaj Challenge Tour se bude hrát od 14. března v Indii. Do Evropy se Tour dostane až v květnu, jako třetí v pořadí přijde na řadu D+D REAL Czech Challenge v Berouně od 30. května.

V Port Elizabeth se hraje o 300.000 dolarů, na startu je 155 hráčů. Jiří Zuska vyrazí na hřiště Humewood Golf Clubu ve čtvrtek v 11:30 z jamky č. 10, o den později bude hrát v prvním flightu od 6:30 hod.

Jeho výsledky můžete sledovat na webu:
https://www.europeantour.com/challenge-tour/nelson-mandela-bay-championship-2024/leaderboard?round=1

Text: TZ, Petr Halaburda
Foto: Zdeněk Sluka


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...