Golf v ČR

Klikar-Kodejs-750Jaká je úroveň českého sportovního golfu? Kam se posunul po třech desítkách let doslova bouřlivého rozvoje? Měřeno čistě výsledky, čeští hráči už dokázali zvítězit na podnicích třetí ligy na Pro Golf Tour, druhé ligy na Challenge Tour, mezi ženami už český golf registruje i vítězku v první lize na Ladies European Tour. Češi hráli i na posledním olympijském turnaji v Tokiu. Je to málo, nebo to odpovídá realitě? Odpovědi s námi hledal Luboš Klikar (na snímku vpravo), aktuálně technický ředitel ČGF, ale především člověk, který poznal český golf skrz naskrz z různých úhlů pohledu – ať už jako bývalý prezident GC Semily, během svého působení v České golfové federaci v různých pozicích, nebo jako mezinárodní rozhodčí.

Celý článek...

ogs-olomouc-k3-750V pořadí patnáctý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 10. srpna na tradičně pohodovém hřišti v Olomouci. I počasí přálo, a tak každý, kdo pomýšlel na stupně vítězů musel nasbírat přes čtyřicet stablefordových bodů. Ovšem i mezi čtyřicátníky byla tentokrát docela hustá tlačenice, ve které se nejlépe zorientovali vítězové tří vypsaných kategorií David Novotný, Daniel Ditmar a Adam Dvořák (na snímku uprostřed).

Celý článek...

ciac2022-winn-750Obě zlaté medaile z Mezinárodního mistrovství ČR ve hře na rány zůstaly doma. Zásluhu na tom mají Filip Jakubčík a Denisa Vodičková (na snímku).

Celý článek...

ogs-ypsilon-k2-750V pořadí čtrnáctý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 3. srpna na dokonale vyladěné Ypsilonce, které dokázalo hráče rozehřát ještě více než počasí. A přestože se sezona přehoupla do druhé poloviny, i zde bylo potřeba zahrát, pokud jste pomýšleli na přední umístění, více než čtyřicet stablefordů, což nebyl žádný problém pro oba vítěze vypsaných katergorií – Františka Ureše a Jana Truxu.

Celý článek...

Czech-Open-Sluka-750Prakticky kompletní domácí profesionální i amatérská golfová špička, zajímavá a početná konkurence ze zahraničí, v banku půl milionu korun, to jsou základní údaje k turnaji Czech Open 2022, který se odehraje 11. – 14. srpna tradičně na hřišti Royal Beroun Golf Clubu. Ve startovní listině nechybí trojnásobný vítěz Czech Open Filip Mrůzek, který se představí na berounské osmnáctce hned v několika rolích – jako obhájce loňského titulu plus majitel rekordu hřiště s výsledkem 62 ran a nejnižšího vítězného skóre, kterým bylo loňských -24.

Celý článek...

gcbrn-750Nejvyšší klubová soutěž družstev mužů a žen, Extraliga, vyvrcholila v Panorama Golf Resortu v Kácově. Muži GC Brno (na snímku) a ženy Beskydského GK ve středních Čechách dokázali obhájit své zlaté medaile z loňského roku. Blahopřejeme!

Celý článek...

Melichova-Jana-Annie-750Česká golfistka Jana Melichová skončila druhý hrací den na Scottish Open v paru, ale celkové skóre +2 jí s největší pravděpodobností na cut stačit nebude. Melichová v konkurenci necelých 150 nejlepších golfistek na světě uzavírá v průběžném hodnocení elitní stovku. "Myslím, že mi na postup nakonec budou chybět asi dvě rány," predikuje jediná česká hráčka na turnaji.

Celý článek...

ogs-lipa-k2-750V pořadí třináctý turnaj Open Golf Series 2022, turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf, se odehrál ve středu 27. července na dokonale vyladěném a přátelském hřišti v České Lípě. Ferveje zelené a měkké jako koberec doplňovaly hladké pevné greeny doslova vybízející ke skórování. A hráči toho dokázali využít, vždyť více než polovina z nich dokončila turnaj se 36 a více stablefordovými body. Hrálo se ve třech kategoriích, které navzdory početné dámské účasti tentokrát opanovali výhradně muži: Jiří Polák, Jakub Krňák (na snímku uprostřed) a František Holub.

Celý článek...

cogt-kunka-750Vítězi 3. turnaje Czech Open Golf Tour, který se odehrál 22. – 24. července na Kunětické Hoře, se stali amatérka Klára Hurtová a profesionál Stanislav Matuš. V mužské kategorii mají tři letos odehrané turnaje tři různé vítěze...

Celý článek...

kouskova-letass-750Golfistka Sára Kousková si připsala své druhé vítězství na okruhu LETAS, druhé nejvyšší ženské evropské profesionální Tour. Na turnaji Santander Golf Tour Malaga zvítězila o jedinou ránu před Italkou Virginií Cartou a na svůj účet si připsala 6.400 euro.

Celý článek...

Strana 1 z 155

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...