Cesty za golfem

Borsa PoharPrvý ročník turnaja O POHÁR PREZIDENTA GKBO 2015, ktorý sa konal 4. 10. 2015 pod záštitou prezidenta Golfového klubu Borša pána Jozefa Munku, máme úspešne za sebou. Poznáme prvého držiteľa spomínaného pohára. Stal sa ním Peter Chochol. Deň sa niesol v znamení dobrej nálady, vynikajúcich výsledkov a chutným jedlom. Víťazom gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník.

Celý článek...

Hruba-BorsaGolfový areál sa nachádza v obci Hrubá Borša u mesta Senec, len 21 kilometrov východne od Bratislavy. Cez Bratislavu vedie obchvat, ten pokračuje na diaľnicu na Žilinu, Nitru a ďalej. Potom odbočka Senec a neskôr už je len 9 kilometrová cesta, mimochodom veľmi dobre značená a smerovky sú na každej križovatke, až do Green Resortu.

Celý článek...

ryder-cup-nemeckoJsou čtyři. Rakouská Fontana, německý resort A-ROSA (na snímku), italský klub Marco Simone a španělská PGA of Catalunya. Všichni mají jeden cíl – urvat pro sebe v nelítostné soutěži pořadatelství Ryder Cupu. Ale ta soutěž neproběhne letos, ani příští rok, už nyní se bojuje o pořadatelství akce, která se uskuteční za sedm let!

Celý článek...

EichenheimGolfclub Eichenheim není jen nejtěžší hřiště v Kitzbühelu. Patří totiž k nejobtížnějším golfovým testům v celém Rakousku a právem se řadí mezi „Leading Golf Courses". Otevřeli ho na přelomu tisíciletí a za jeho vznikem najdeme špičkového amerického golfového architekta Kylea Philipse. Brzy poté ke hřišti přibyl i špičkový hotel Grand Tirolia.

Celý článek...

Kitzbuhel-3V období boomu výstavby golfových hřišť vyrostla v Kitzbühelu dvě nádherná osmnáctijamková hřiště. To dříve narozené se jmenuje Schwarzsee, Černé jezero. Jezero, jež za svůj název vděčí rašelině, poblíž skutečně najdete. Tmavá voda se sluncem dobře ohřívá, takže v letních měsících jsou břehy i samo jezero plné lidí.

Celý článek...

Rakousko-KitzbuhelSlavné malé městečko pod Hahnenkammem je jako mucholapka. Láká mladé i staré, bohaté i méně bohaté, lyžaře, turisty, cyklisty, golfisty i mnoho dalších. My se budeme nejvíc držet golfu.

Celý článek...

TAPoslední fáze Světového poháru v golfu Turkish Airlines 2015, jednoho z největších a nejzajímavějších amatérských turnajů, se v golfovém resortu Albatross uskuteční ž v úterý 8. září 2015. Další ze 70 kvalifikantů na celosvětový turnaj, který po dvou velice úspěšných předcházejících soutěžích požívá stále rostoucí reputace, se připojí k více než 70 osobně pozvaným hostům Turkish Airlines. Na dva vítěze (stableford soutěž) čeká velké finále v turecké Antalyi, jež proběhne letos v říjnu. Udělovat se však budou i samostatné ceny za nejlepší ránu pro muže i ženy.

Celý článek...

Adamstal-1Začátkem minulého týdne zažila dvě přední rakouská hřiště nebývalý nájezd českých, lépe řečeno moravských golfistů. Šlo o seniory, účastníky stále populárnější osmnáctilolové soutěže RSTM (Regional Senior Tour Morava), kteří si to tentokrát rozdali v horském Adamstalu (na úvodní fotografii) a v dějišti turnajů European Tour – Diamond Country Clubu u Tullnu.

Celý článek...

 Kaiser1Všech 27 jamek jednoho z nejkrásnějších rakouských hřišť si „ustlalo" přímo pod kolmými stěnami skalních věží mocného horského pohoří Wilder Kaiser, po němž je tento golfový klub také pojmenován. Skládá se ze tří nezávislých devítek a říkají mu „nejkrásnější císařova zahrádka" (Kaiser = císař).

 


Celý článek...

EllmauPřesně to tvrdí paní Barbara Unterlechner, majitelka čtyřhvězdičkového Sporthotelu Ellmau. Hotel leží ve stejnojmenném městečku, jen deset kilometrů od Kitzbühelu a přímo u nádherného sedmadvacetijamkového hřiště GC Wilder Kaiser. Za ním se až do nebe tyčí impozantní hradba skalních věží, jež hřišti propůjčily jméno. Samotné Ellmau je typické alpské centrum s mnoha naparáděnými hotely a penziony.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...