Rak-Murtal-750Murtal = údolí řeky Mur: lesy a jezera, lesy a hory, lesy a řeka, lesy a golfová hřiště. A všechna čtyři místní hřiště mají jedno společné: jsou partnery našeho časopisu v projektu 1 = 2, akceptují po všechny dny v týdnu vouchery našeho časopisu jedno fee, dva hráči. Letos už posedmé! A podívejte se, jaká jídla doporučujeme na každém hřišti po hře.

Murtal je skoro sto kilometrů dlouhé údolí, řeka zde vytvořila mezi dvěma pásy hor dost prostoru, aby se sem vešla městečka, ale už ne města. Údolí začíná ve výšce 1 050 metrů nad mořem a klesá jen velmi zvolna. Jako korálky jsou kolem Muru rozvěšeny malebné vesničky, městečka, hrady, zámky, kostely. Do dolní části údolí se vešel známý automobilový Red Bull Ring.
V Murtalu se daří turistice, hřiště snadno našla spoustu partnerských hotelů. Chcete-li golfový tip, pak doporučím penzion Zechnerhof. Stojí přímo u klubovny hřiště Murau-Kreischberg, vedle něj proslulý zemitý steakhouse Pfiff, komfortní pokoje a apartmány, dobré ceny a na hřiště skutečně jen krůček. Další ubytování najdete na stránkách hřišť.

Rak-Lungau-250GC Lungau Katschberg: 1 050 metrů nad mořem
Prázdninový region Lungau – to je 15 obcí na horním toku Muru, biosférická rezervace, přírodní park „Cedrový les", muzeum nejslavnější světové koledy „Tichá noc", ale i šedesát křišťálově čistých jezer, alpské louky a pro golfisty jedno z nejkouzelnějších hřišť s fervejemi jako koberec.
GC Lungau Katschberg funguje 29 let, architekt Keith Preston seskládal mezi lesíky, jezera a horské lučiny lehkou devítku a mistrovskou osmnáctku, na té se dvakrát hraje šikmo přes Mur a dvakrát stojí ranám v cestě jezero. Mur pramení v horách nedaleko odtud, ve dvoutisícové výšce, hřištěm protéká jako velký potok. Nejlepší výhled na hřiště a vysoké hory za ním se nabízí z terasy klubové restaurace, kde hrají prim domácí buchty jako od babičky. V létě se dá krásně koupat v jezerech – přestože jsme výš než tisíc metrů, slunce je dokáže vyhřát.
W: www.golfclub-lungau.com

Rak-Murau-250CG Murau-Kreischberg pod sjezdovkami
Nejnovější resort z murtalského čtyřlístku letos slaví šestnáct let. Hřiště se rozložilo mezi starobylé město Murau a sjezdovky střediska Kreischberg, které znají ze zimy tisíce českých lyžařů. Zvlněné ferveje a greeny, lesní jamky, podélné i příčné vody, palisádou vyztužený ostrovní green osmnáctky u klubovny.
Příroda, příroda, příroda. Hřiště začíná třemi krásnými sportovně laděnými jamkami. Jednička je natažený čtyřpar s pravým doglegem, dvojku nezapomenete kvůli tomu, jak krásně vede lesem, trojka má zvýšený odpal, 40 výškových metrů nad terénem: hraje se přes les na fervej hluboko dole. Od čtvrté jamky obtížnost na chvíli poleví, ale na tříparové sedmičce čeká rána na poloostrovní green, před nímž končí ve vodě množství míčků. Ještě víc jich hráči nastřílejí do velké vodní plochy u ostrovního greenu poslední jamky. Ta jamka je totiž 468 metrů dlouhá a spousta hráčů se pokouší trefit ostrov z dálky druhou ranou...
Pět kilometrů odtud, na strmém kopci uprostřed Murau, stojí velký hranatý zámek rodiny Schwarzenbergů, kde Karel Schwarzenberg prožil po válce celých 40 let. Nezapomeňte si dát některý ze super steaků v restauraci Pfiff u klubovny!
W: www.golf-murau-kreischberg.at

Rak-Mariahof-250Styrian Mountain Golf Mariahof
„Mírně zvlněné hřiště," prohlásil manažer Wolfgang. Jenže na hřišti je několik pořádných kopců jak nahoru, tak dolů. Úžasné jamky, hned na druhé jde odpal do strmého a dlouhého kopce, trojka stoupá dál, ke konci jako po prudké sjezdovce. Poté to jde mírně dolů, velice krásná je šestka, odpal z výšky do úzkého údolí se strmými břehy porostlými mladými břízkami. Jamka končí nejkrásnějším greenem, jaký jsem kdy viděl: z boků jej obklopují nízké břízky, za ním je vysoký les. Na druhé devítce je sada jamek jdoucích po zvláštních dost velkých tvarech. Osmnáctka končí, jak je zřejmě v Murtalu zvykem – na ostrově. A nezapomeňte si dát steak z horkého kamene v klubové restauraci!
Chcete tip na negolfové aktivity? Pár kilometrů odtud leží městečko St. Lambrecht, v němž je proslulé, mnoho set let staré opatství Stift St. Lambrecht. Opatství ohromí svou velikostí, v té poklidné krajině působí jako předimenzované zjevení. Určitě nevynechat!
W: www.gc-mariahof.at

Rak-Murtal-250GC Murtal – štýrský klenot
Když se hřiště jmenuje jako celý region, to už musí něco znamenat. Leží v ústí údolí, v blízkosti Red Bull Ringu. Pro rakouské golfové gurmány povinnost, jedno z nejkrásnějších hřišť země. I v oficiálních informacích jej běžně nazývají štýrský golfový klenot. Místo, které už hostilo řadu turnajů European a Alps Tour.
Nádherná luční krajina, pro golf jako stvořená. Hodně vody, jak uměle vytvořená jezera a jezírka, tak vydatný potok s křišťálově čistou vodou, kličkující kolem fervejí i přes ně. Třeba třetí jamka, třípar na údajně poloostrovní green. Architekt Jim Howes obklopil green vodou různé šířky prakticky úplně; nejde o poloostrov, ani o třičtvrtěostrov... Ale je to jen HCP 10... Nejtěžší jamka hřiště je čtrnáctka, dlouhá čyřparovka s odpalem přes vodu na ne zrovna širokou fervej. Rána na green letí nad dvěma potoky, green chrání ještě bankry. Nezapomeňte si dát pstruha z místních vod s ovčím sýrem!
W: www.gcmurtal.at

Další informace o regionu najdete nawww.diegolfregion.com

Text: Ivo Doušek
Foto: Ivo Doušek a archiv golfregionu
Převzato z časopisu GOLF 5-6/2022


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...