PichRakousko pro Čechy představuje atraktivní destinaci zejména v zimních měssících, kdy milovníci carvingu, freeridu i snowboardingu vyrážejí otestovat své lyžařské umění na zdejší skvěle upravené sjezdovky. Golfisté však tuto zemi také dávno objevili a velmi rádi sem za golfem jezdí.

Tentokrát vám doporučím zajímavý golfový resort ve Štýrsku: konkrétně Imlauer Hotel Schloss Pichlarn. Nachází se v horské oblasti na jižním svahu údolí Ennstal mezi Schladmingem a Admontem, kterému dominuje mohutný horský masiv Grimming s výškou 2 351 metrů.

Devět set let starý zámek Pichlarn, který kdysi býval sídlem vysokých knížecích hodnostářů, dnes představuje jeden z nejkrásnějších hotelových komplexů v Evropě. Původní budova, která vytváří zvláštní historickou atmosféru, je citlivě doplněna moderní přístavbou, kde se kromě hotelových pokojů nachází i velkoryse pojatý wellness areál. Historické salony, stylové restaurace a vzácný interiér zprostředkovávají neobyčejnou atmosféru pro skutečné požitkáře, kteří hledají něco zvláštního, a proto není divu, že sem jezdí relaxovat známé celebrity a také trénovat přední fotbalové kluby. Hotel má i vlastní heliport, takže pokud se vám nechce cestovat autem, můžete si sem klidně zaletět.

Pich 2Golf pro všechny
Pod luxusním hotelem se vine park obklopený lesy. Uvnitř – osmnáctijamkové hřiště. Původní devítka z roku 1972 byla v roce 1985 rozšířena o dalších devět jamek. A jakých! Pokud snad o některých z prvních devíti můžeme mluvit jako o vlídných, rozprostřených převážně na rovině, druhá devítka znamená útok těžkého horského terénu sevřeného stromy a křovinami. Hřiště s parem 72 (délka 6158 m ze žlutých a 5459 m z červených odpališť) zasadil do alpského prostředí anglický architekt Donald Harradine. Rekord, 66 ran, drží německá hvězda Bernhard Langer.

Hned po drajvu na jedničce marně hledáte rovnou půdu pod nohama nebo hledáte zatažený míček na sousedním pozemku. Na dvojce, pokud neskončíte v biozóně, se trochu uklidníte. Pokud se na následujících třech jamkách vyhnete vodě, čeká vás ostrý levý dogleg (šestka), úzký prostor pro drajv do kopce (sedmička), dlouhý par pět (osmička) a vražedný čtyřpar do kopce (devítka s handicapem 1). Ta pravá „legrace" ale teprve přijde.

Útok na sebevědomí
Od desítky se vše dramaticky mění. Do šikmých strání se zařezávají zarovnané dopadové zóny. Pokud je trefíte, další rána je příjemná. Jakmile nedostřelíte anebo přestřelíte tyto „bezpečnostní zóny", hrajete další ránu z různě nakloněných rovin. Jednou s míčem pod nohama, jednou s míčem málem ve výši pasu, pak zase dolů z kopce. Na dvanáctku vystoupat vyžaduje slušnou fyzičku. Nejprve se musí drajvovat úzkým průzorem vzhůru, pak je třeba neulétnout do lesních strží, které číhají napravo i nalevo, a teoreticky – pokud jste přesní – hraje se třetí rána pro změnu hraje z kopce na green doleva. Odměna přichází na třináctce. Hraje se dolů přes hřbet proti zalesněným kopcům. Až na šestnáctce se z lesa vracíte k první devítce. Poslední tři jamky jsou opět v otevřeném prostoru a končí příjemným tříparem pod restaurací Restaurant 19.

Příroda viděná z bazénu
Sportem unavené svaly skvěle zregenerujete ve stylovém wellness areálu, který se nachází na ploše téměř pěti tisíc metrů čtverečních. S asijskými architektonickými prvky vytváří půvabný kontrast k historickému ambiente zámku. Harmonie a čistota Dálného východu se spojují v císařské věži Katsura, která dominuje celému vodnímu světu a jejíž prosklená pyramidou nad relaxačními prostorami vtahuje přírodu doslova dovnitř. Snad nejvíc fascinuje pohled z odpočívárny nebo venkovního bazénu, kdy jste opravdu spojeni s krásnou čistou přírodou téměř pupeční šňůrou.

Hot PichFeel well
Ani v gastronomii nechtějí na zámku Pichlarn zůstat pozadu, a proto zde dbají na to, aby všechny podávané pokrmy byly kvalitní a čerstvé. Při výběru surovin si dává tým kuchařů přednost místním dodavatelům. Nesčetněkrát vyznamenaná kuchyně vás okouzlí nejen štýrskými a rakouskými lahůdkami, ale i rafinovanými mezinárodními specialitami středomořské kuchyně. Vejce dodávají vlastní slepičky pěstované na zámeckém statku.

50. narozeniny
Rok 2022 je pro IMLAUER Hotel Schloss Pichlarn výjimečný. Slaví se totiž hned dvě velká výročí: 50 let provozu hotelu a 50 let Golf & Country Clubu Schloss Pichlarn.

Více informací na www.schlosspichlarn.at a www.golfpichlarn.at

Zdroj: Natascha Kames


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...