it albarella 750Ať už se rozhodnete pro prodloužený víkend nebo si dopřejete celý týden, Benátsko na severu Itálie (Veneto) má co nabídnout: skvělá golfová hřiště, kulturní zážitky, pověstnou gastronomii a vína. Navíc tu najdete pověstná lázeňská střediska, protože se to tu hemží termálními prameny. Tentokrát jsem zvolila kouzelnou krajinu termálních lázní v Euganských horách, které obklopují Padovu a Vicenzu v severovýchodní Itálii. Benátsko má pět milionů obyvatel a dělí se na sedm provincií. Hlavním městem jsou Benátky. Benátsko ovšem sahá i do hor: Dolomity ho lemují na severu a na západě ho ohraničuje Gardské jezero a údolí řeky Mincio.

Euganské hory a jejich léčebné prameny
Jižně od Padovy, jen co by kamenem dohodil, se nachází pravé bohatství – horké prameny. Lázeňská střediska Abano, Motegrotto, Galzignano a Battaglia, která tu postupně vznikala, dnes patří k nejstarším a největší léčebným a termálním centrům v Evropě. Tento kout Itálie s 240 termálními bazény nabízí ideální základnu pro skvělý odpočinek a tělesnou pohodu.

Existuje legenda, která vysvětluje vznik Euganských pramenů: Phateon, syn Slunce, se zde zřítil s hořícím vozem, a následkem toho vytryskly léčivé prameny, zbavující bolestí a nemocí. 87 stupňů horká voda, přichází z předhůří Alp a cestou, ve velkých hloubkách, se stačí obohatit minerálními solemi. Společně s léčivým bahnem založila slávu těchto lázní. Léčí se tu převážně poruchy pohybového ústrojí a zánětlivé nemoci. V posledních letech byla lékařským výzkumem prokázána i účinnost místního léčivého bahna na léčbu lupénky.

Zámky, vily, parky a zahrady
Celá krajina Euganských vrchů je poseta zámky, vilami a panskými sídly, které jsou svědky historického vývoje v průběhu století. Atmosféru zlatých časů zde budete vnímat i dnes. Já jsem po důkladném průzkumu zvolila největší lázeňské středisko Abano. Strategicky leží totiž nejlépe, přímo v centru všeho dění. Kousek od Padovy a pět golfových hřišť je v bezprostřední blízkosti. Benátky nebo Veronu lze taky zařadit, protože více než hodinu autem potřebovat nebudete.

Abano Terme – hlavní město termálního světa
Abano Terme je jeden z nejvýznamnějších lázeňských resortů v Evropě. Díky obrovskému množství ubytovacích možností, díky značnému počtu hotelů, z nichž všechny mají vlastní termální lázně, se Abano Terme může dokonce pochlubit prvenstvím největšího lázeňského města na světě.

Golfová nabídka bez hranic
V bezprostřední blízkosti se nacházejí tři golfová hřiště: Golfclub Padova, GC Frassanelle, GC Montecchia. Trochu dál, 35 kilometrů, od lázeňských center hřiště Colli Berici, které nelze vynechat. Na rozdíl od předešlých tří rovinných je kopcovité a nesmírně zajímavé ze všech hledisek. Další hřiště, která stojí za návštěvu: GC Albarella, GC Galzigano. Hřiště jsou díky příznivému klimatu v provozu po celý rok. Mně se tentokrát podařilo navštívit čtyři hřiště:

it Montecchia 250GC Montecchia
GC Montecchia je označováno jako jedno z nejkrásnějších hřišť v Itálii. Tento golfový resort v nádherném parku má vše, co prvotřídní golfový klub potřebuje: zdařilé hřiště, špičkové tréninkové zázemí, fitness studio i swimming pool a wellness areál, prostornou klubovnu s věhlasnou restaurací a jedinečné červené víno.

Autorem je irský architekt Tom Macaulay, kterému se na pozemcích s antickým zámkem hraběte Ema Capodilisty podařilo umístit hned 27 jamek. Moderní drenážní systém umožňuje kvalitní hru po celý rok a za každého počasí. Hřiště je díky četným překážkám, ať vodním nebo písečným, technicky náročně a velmi různorodé. K nejzajímavějším patří sedmá jamka:
165 metrů dlouhý třípar, green obklopuje voda ze všech stran, takže i ten nejzkušenější hráč si tu hrábne.
Po hře otestujte klubovou restauraci, získala jednu michelinskou hvězdu.
Par 72, délka 6.318 metrů
www.golfmontecchia.it

it Frassanelle 250Golf Club Frassanelle
18jamkové hřiště Frassanele se nachází v nádherném parku, který byl navržen v polovině 19. století architektem Japellim v typickém v anglickém stylu. Autorem hřiště je Benátčan Marco Croze, který využil velkých otevřených prostor a jezer a koncipoval 18jamkové hřiště s prostornými greeny, jezírky a potoky. Díky velkému množství jezírek, rybníčků a potoků dělá termálnímu regionu opravdu čest. Rozsáhlý všudypřítomný park anglického typu obklopuje celé hřiště.
Nezapomenutelnou zůstane signature jamka č. 15, nazvaná Královna –150 metrů dlouhý třípar přes jezero na green, obklopený vzrostlými stromy. Osmnáctka patří k nejdelším pětiparům v Evropě (z bílých kamenů měří 549 metrů). Jmenuje se L'Arco (oblouk), protože odpalujete mezi dvěma mohutnými duby.
Klubovna je umístěna v historickém venkovském sídle ze 17. století, které je citlivě zrekonstruováno a „very british" zařízeno. Je moderně vybavená, nechybí ani sauna a solarium.
Par 72, délka 6 180 metrů
www.golffrassanelle.it

it Colli Berici 250GC Colli Berici
Toto jediné kopcovité hřiště, které jsme navštívili, najdete v lesnatém kopcovitém terénů pohoři Berici nedaleko města Vicenza, kde se narodil stavitel Palladio, který svými proslulými vilami inspiroval architekty Bílého domu ve Washingtonu.
Už díky spektakulárním odpalům a nádherným výhledům na okolní údolí a kopce se vyplatí toto hřiště navštívit. Kdo nemá slušnou fyzičku, měl si raději vypůjčit buginu. Hřiště se sice nachází jen v nadmořské výšce kolem 300 metrů, ale výškové rozdíly jsou tu často velké.
Hřiště je velmi různorodé, jednou odpalujete hluboko dolů, jako do propasti, pak zase do kopce. Jsou tu nádherné třípary, narazíte i na trosky hradu a v dálce zahlédnete i sněhem pokryté hřbety Dolomit. Opravdu fascinující prostředí.
Hřiště je relativně krátké – 5.200 metrů, ale čtyři pětiparovky nechybí a jedná má dokonce 539 metrů. První devítka je terasovitě položená směrem k Pádské nížině, druhá devítka vede hustým listnatým lesem: Pro ni jsou typická velká převýšení, zvlněné fairwaye – které vyžadují nejen promyšlenou strategii, ale i slušnou přesnost.
GC Colli Berici rádo vítá hosty, ale nejedná se o žádný turistický magnet nebo exkluzivní resort. Nicméně budete přijati jako staří známí, často osobně sympatickým ředitelem Carlem Molonem, který pro svůj klub doslova žije. Tento sympatický bonviván miluje Itálii, miluje skvělou kuchyni a italská vína ...nechte si doporučit dobré vinaře či pěstitele oliv!
Par 70, 5.200 metrů
www.golfclubcolliberici.it

it albarella 250GC Albarella
Máte-li rádi britské linksy, ale současně k tomu potřebujete teplé středomořské počasí, bude se vám tu líbit. Hřiště vzniklo navozením několika miliónů kubíků písku z mořského dna, ze kterých byly uměle vytvořené písčité duny. Architekt John Dering Harris a Marco Croze respektovali při návrhu zdejší rovinatou krajinu, proto hřiště ztížili množstvím uměle vytvořených pískových bunkrů a těžkými greeny. Vyskytuje se tu rovněž hodně vodních překážek. K hřišti náleží velká a krásná klubovna s velkou terasou, hotelem a restaurací.
Par 72, 6.130 metrů
www.gcalbarella.it

it Padova-250Padova
První hřiště v regionu v Euganských vrchů bylo uvedeno do provozu v roce 1962 pod názvem GC Euganeo. Jedná se o rozsáhlé parkové hřiště, které připomíná díky bohaté flóře botanickou zahradu. V roce 2003 přibylo dalších devět jamek, takže hráči mohou kombinat všechny tři devítky podle chuti.
Klubovna: swimming pool, tenisové kurty, fitness club, a samozřejmě skvělá restaurace a dokonce možnost ubytování v devíti prostorných pokojích.
Par 72, délka 6.095 metrö
www.golfclubpadova.it

 
Hotel-BristolBuja-cov-250Bristol Buja – tradice a inovace

Hotel Terme Bristol Buja leží přímo v centru Abana. V posledních letech prošel celou řadou rekonstrukcí a dnes se prezentuje jako velmi příjemný tradiční hotel: vzdušný, elegantní, pokoje s balkony a výhledem do svěží zahrady.

 

 

Bristol-Buja-pools-250Lázeňský areál disponuje čtyřmi termálními bazény. Venkovní a vnitřní jsou navzájem propojeny. V 35°C teplé vodě lze vyzkoušet podvodní masáže.
www.bristolbuja.it

Připravila: Natascha Kames


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...