Nem Postwirt 750Dálky, samota, nekonečný prostor a svoboda. Jedním slovem pohoda, která je v dnešní době ve velkých aglomeracích již skoro minulostí, láká do zajímavých i odlehlých míst, kde si člověk snadno splní svá přání a touhy. K těmto cílům zajisté patří i národní park Bavorský les – německá strana naší Šumavy.

Nem Postwirt golfA určitě vás nadchne i hřiště Golfclubu poblíž zmiňovaného národního parku. Osmnáctka s parem 71 se rozkládá na ploše 90 hektarů a jde o dílo věhlasného architekta Petera Harradina, zasazené do malebné přírody, daleko od městského ruchu a shonu. Jen šumění větru a listí, které spíše než vyruší, dokreslí váš zážitek z tohoto místa. K tomu připočtěme, že slovo teetime tu je heslem ze slovníku cizích slov, rovněž ceny greenfee jsou i pro našince víc než příznivé.

Délkou patří mezi kratší, skóre se tu dá vylepšit na čtyřparech měřících kolem 300 metrů, krásně si tu zahraje i začátečník. Kromě toho v dojezdu do půl hodiny narazíte na tři další hřiště.
Dát si po devíti jamkách osvěžující drink nebo něco malého k snědku? Žádný problém. Krátce posedíte a potom pomalu vyrazíte vstříc druhé polovině hřiště, kde se nacházejí ty nejhezčí lesní i vodní jamky. Možná váš míč skončí v lese a vy z něj vyjdete s plnou náručí hub.

Zdejší golfový klub letos slaví 20 let od svého založení a chtěl by konečně přilákat i větší množství návštěvníků ze severní strany národního parku. Polohou, asi 25 minut od hraničního přechodu Strážný a 40 minut od Železné Rudy, si říká o naši pozornost. A tu podnítí určitě i akce vážící se k popisovanému jubileu – hra dvou osob a k tomu bugina vyjde od pondělí do čtvrtka na pouhých 60 euro.

Klub nabízí i slevy pro hosty ubytované v regionu nebo velmi výhodné dálkové členství s greenfee za 25 euro. Zdejší golfová škola nabízí paletu golfových kurzů s cenami greenfee od 20 euro. Speciální nabídky s balíčkem pěti greenfee zdarma mohou využít začínající a lehce pokročilí golfisté, o jejichž zdokonalování se postará trenér.

Nem Postwirt saunaJen pár kilometrů od hřiště se nachází Landhotel Postwirt. Těšte se na pohostinnost, moderní prostředí, jednoduše tu uspokojí všechny vyše smysly. Pohostinnost a srdečnost jsou samozřejmé. Jak by také ne, když jde o rodinný podnik, který řídí už pátá generace majitelů. Tradiční regionální kuchyně, příjemná obsluha a neustálá snaha, abyste se tu cítili jako doma.

A je jedno, zda posedíte v tradiční pivnici, modernější „říši požitků", nebo ve sluncem zalité zimní zahradě. Na terase si pak dopřejete podvečerní drink nebo den zakončíte ve vinotéce. Ještě předtím si ale dopřejte odpočinek tělu ve wellness oáze. K dispozici máte krytý bazén nebo hned tři druhy saun.

Do konce října hotel nabízí atraktivní balíček Golfgenuss am Nationalpark, který zahrnuje dvě noci se snídaní/polopenzí, dva dny neomezeného golfu, láhev vína při příjezdu, využití wellness oázy a další služby a dárečky. To vše v ceně od 242 euro za osobu.

A když si budete chtít odpočinout od golfu, slouží hotel coby ideální výchozí místo pro poznávání malebného okolí a zdejšího jedinečného ekosystému národního parku. Blízká stezka v oblacích, lesní zoo, nedaleké sklárny nebo výrobny likérů byste určitě neměli při návštěvě vynechat. A rozhodně neodjíždějte bez ochutnání místního bylinného likéru. Blutwurz, jak zní jeho název, budete chtít zas a znova. Tělo totiž pozná, že i pár kapek již léčí.

Více informací na www.hotel-postwirt.de, www.gcanp.de

(PR)
Převzato z časopisu GOLF 5-6/2022


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...