Rak-Diamond-ilu2-750Rakouský Diamond Country Club Atzenbrugg se rozrůstá. Jedinečné mistrovské hřiště, luxusní apartmánový hotel, velmi dobré jídlo a přátelské zacházení celého týmu. Je spousta důvodů, proč si tady udělat pár dní dovolené. A teď přibyly ještě další. Každé jaro, než rozkvetou sněženky, sedíme nad kalendářem a časopisy. Otázkou není kam, nabídka je nepřeberná, ale kam kdy. Člověk se nechce vzdát zopakování zážitků z míst, kde se mu líbilo, a zároveň touží objevovat něco dalšího. Kalendář však není nafukovací. A každý má pár stálic, které nevynechává.

Diamond je zážitek, který neselže
Na Diamondu je dobré, že člověk ví, co může očekávat. Ferveje jako koberec, ostříhané právě tak, aby na nich dobře fungovala i trojka dřevo. Greeny celoročně v kvalitě European Tour – teď vlastně DP World Tour – hlaďoučké, nelžou, rychlé ažaž. Stejně kvalitní jsou i tréninkové plochy!

Rak-Diamond-apartman-250Postele v butikových apartmánech jsou skvěle vypružené, obří matrace jako na zámku. Místem se nešetřilo, do koupelny by se snadno vešel kulečníkový stůl. Všechno hodně moderní. A tatarák v Boathouse nebo tradiční, perfektně vyklepaný vídeňský řízek v klubové restauraci. Nebo... dalo by se pokračovat dlouho a na konci by byly stejně dobře chutnající jídla tradiční rakouské kuchyně.

Greenkeeping se nezastaví
Tým okolo manažera klubu Stephana Vogla a manažerky hotelu Isabelly Hartmann přes zimu nezahálel. „Na mistrovské osmnáctce není moc co měnit, jen vybrušovat, a to se samozřejmě dá do nekonečna. Zato hodně práce jsme udělali na Park Course. Dřív bylo hřiště vyloženě pro rekreační hráče, teď se z něho stává tréninková devítka na vyšší úrovni," těší zdejšího manažera.

Titleisty na drivingu
Nabídce tréninku se na Diamondu hodně věnují. Na jednom z prvních míst jsou míče. Pro ty, kdo na dovolené nejen hrají, ale rádi i trénují, jsou zdarma k dispozici zcela nové míčky Titleist, aby mohli trénovat s míčky srovnatelnými s těmi, jaké používají na hřišti.

Rak-Diamon-ilu1-250V obráceném pořadí
Vrcholem každé návštěvy Diamondu je hra na mistrovské osmnáctce. Tam letos otočili pořadí devítek, začíná se na dřívější desítce. To má tu výhodu, že hra končí na pověstném tříparu přes vodu ke klubovně. Dřívější devátá jamka tak dnes představuje vyvrcholení hry. Tak, jak se zde už roky hrává turnaj nejvyšší evropské túry.

Ottenstein je v elitním klubu „leading"
Velká zpráva přišla ze sesterského klubu Ottenstein, který patří do rodiny Diamondu. Ottenstein byl na konci podzimu přijat do elitního klubu Leading Golf Courses. To stálo hodně úsilí, k přijetí musí klub splňovat několik desítek kvalitativních podmínek. Kdo zde hraje, může se celoročně těšit na perfektní ferveje, precizně zaříznuté hrany bankrů a velmi rychlé greeny. Diamond Club Atzenbrugg je v „Leading" už řadu let.

Rak-Diamond-boathouse-250Atraktivní kombi balíčky
I rezervační systém hotelu má plné ruce práce. Isabella Hartmann k tomu dodává: „Velice se ujal balíček Best of Niederösterreich, který vyžaduje hodně hostů ze zahraničí. Jde o kombinaci hry na Diamondu, Adamstalu a Fontaně s nocováním v našich Diamond Apartments. A na základě přijetí Ottensteinu mezi Leading očekáváme zvýšený zájem o nové balíčky – kombinaci Diamondu s Ottensteinem."
Podle ní hosté oceňují, že v Diamondu najdou často „něco navíc". Místo v bazénu si celé léto hosté i ostatní hráči mohou zaplavat v teplém jezeře, přes nějž se hraje poslední jamka. Je zde i celkem rozsáhlá pláž. Piknikový košík pro flight do hry, fine dining v Boathouse (druhá restaurace klubu, přímo u břehu zmiňovaného jezera a poslední jamky), a samozřejmě se dá najíst i v restauraci klubovny. Od letoška jsou v nabídce i další balíčky, třeba pro labužníky – s gurmánskou večeří v Boathouse.

A ještě jeden kulturní tip pro návštěvníky klubu: Diamond leží blízko Wachau, pověstném svou rozsáhlou kulturní a uměleckou nabídkou. A vínem... zejména vínem...

Víco o Diamond GC na webu: https://www.countryclub.at/

Text: Ivo Doušek
Foto: Diamond CC
Převzato z časopisu GOLF 5-6/2022


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...